Turniej Szkoły Tenisa Protenis Kraków – 14.04.2024

Turniej Szkoły Tenisa Protenis Kraków – 14.04.2024

Turniej rozegrany został w Centrum Tenisowym Politechniki Krakowskiej przy ulicy Życzkowskiego. Był to pierwszy turniej oficjalnie organizowany przez nowopowstałą fundację:

„FUNDACJA SPORTOWO – TURYSTYCZNA BESKID”

W zeszłym roku ominęliśmy „sezon komunijny” organizując oba nasze letnie turnieje w czerwcu. W roku 2024 nasze wewnętrzne turnieje zaplanowaliśmy na 14.04.2024 oraz 09.06.2024.

W pierwszym turnieju odnotowaliśmy niezłą frekwencję. Szczególnie cieszy dużo zgłoszeń wśród dzieci w najmłodszej grupie wiekowej. W grupach starszych zabrakło kilku osób, mamy nadzieje, że pojawią się na czerwcowym turnieju.

Nie podajemy wyników w kategorii czerwonej i pomarańczowej (czerwona nie miała podawanych wyników). W tych grupach najważniejsze jest samo uczestnictwo oraz postawa fair-play!

W grupie rywalizującej na piłkach z zieloną kropką wyniki wyglądały następująco:
1. Gerard Momot
2. Krzysztof Pałucki
3. Oskar Adach

W grupie grającej na twardej piłce:
1. Jan Grochmal
2. Michał Rożek
3. Aleksander Stachurski

Bardzo ucieszyła nas obecność na podium Olka i Oskara. Obaj chłopcy trenują stosunkowo krótko. To dla nich pierwsze podia.

Grupa najstarsza nie została podzielona na dwie kategorie. Ze względu na niższą frekwencję, zamiast turnieju mecz zagrali ze sobą nasi bardziej doświadczeni zawodnicy – Antek Pająk i Jasiek Turek.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy już w czerwcu. Zagramy na kortach otwartych, liczymy na Waszą obecność!