Nauka gry w tenisa osób dorosłych to jedno z głównych pól naszej działalności. Od powstania szkoły w 2011 roku przez nasze progi przeszło bardzo dużo dorosłych zawodników, część z naszych dorosłych adeptów jest z nami od początku naszej działalności.

Dorobiliśmy się już sporej grupy osób, które radzą sobie na korcie bez naszego udziału, startując w amatorskich ligach na terenie Krakowa lub grając w tenisa stricte amatorsko w gronie przyjaciół bądź też rodziny.

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA – NAUKA GRY W TENISA OSÓB DOROSŁYCH

Od początku naszych treningów staramy się skoncentrować na głównych potrzebach naszych zawodników. Powody, motywacje oraz cele z jakimi przychodzą do nas przyszli uczniowie bywają różne. Trening z osobami dorosłymi, by okazał się nie tylko ciekawy, ale również wydajny musi być ukierunkowany na indywidualne potrzeby zawodników.

Z naszej strony dostajecie Państwo:

Profesjonalnych trenerów przygotowanych do pracy z zawodnikami na każdym poziomie tenisowego zaawansowania, ludzi, których życie wiąże się nieodłącznie z tenisem.

Indywidualne podejście do każdego zawodnika, niezależnie od poziomu i stawianych sobie celi. Nie musimy wygrywać Wimbledonu, możemy hobbistycznie trenować raz w tygodniu, pracować nad kondycją, sprawnością fizyczną czy wytrzymałością organizmu.

Efektywny monitoring efektów szkoleniowych – turnieje dla zawodników szkoły oraz możliwość analizy wideo.

Sprzęt potrzebny do rozpoczęcia treningów, pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu tenisowego, rakiety testowe marki HEAD, dużą wiedzę merytoryczną na temat nowinek sprzętowych.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE ORAZ GRUPOWE W NASZEJ SZKOLE TENISA

Zajęcia indywidualne cieszą się największą popularnością wśród naszych dorosłych zawodników. Treningi w tej formie są bardzo efektywne, jesteśmy w stanie w stu procentach skoncentrować się na Państwa potrzebach. Taki zindywidualizowany trening z trenerem przynosi bardzo dużo satysfakcji z gry oraz pozwala na większą elastyczność terminów naszych treningów.

Zajęcia grupowe odbywają się rzadziej niż indywidualne, cieszą się natomiast niesłabnącą popularnością. Przy tych treningach należy założyć sobie dużą regularność uczestnictwa w zajęciach. Przy zapisach zalecamy nastawienie się na dłuższą pracę (np. perspektywę rocznych zajęć), tak by wkład finansowy i Państwa wysiłek nie poszły na marne. Główną zaletą treningów tenisowych w grupach jest luźna, sportowa relacja jaka zwykle zawiązuje się między uczestnikami.

METODYKA PRACY Z OSOBAMI DOROSŁYMI – SZKOŁA TENISA PROTENIS KRAKÓW

Lekcje tenisa dla osób początkujących prowadzone są w oparciu o program „play and stay” (TennisXpress dla osób dorosłych).

Kilka pierwszych zajęć (ilość uzależniona jest i od sprawności ruchowej, zdolności zapamiętywania ruchu ect.) prowadzimy na wolniejszych metodycznych piłkach pozwalających na dłuższy czas reakcji, a co za tym idzie lepsze odwzorowanie ruchu.

Stopniowo, już od pierwszych zajęć staramy się wprowadzać wymiany na korcie, początkowo na wolniejszych piłkach. Następnie, tak wcześnie jak to możliwe, wprowadzamy trudniejsze, standardowe piłki tenisowe

Lekcje tenisa dla osób bardziej zaawansowanych – metody pracy w Szkole Tenisa Protenis Kraków:

Staramy się łączyć najnowsze trendy (program TennisXpress) z bardziej tradycyjnymi metodami nauki gry.

Niezmiernie ważnym elementem rozwoju każdego tenisisty jest nauczanie poprzez grę (tzw. game- based aproach), dzięki któremu wprowadzamy elementy taktyczne, schematy poprawnej pracy na nogach. Drobne gierki treningowe z trenerem stanowią główny element naszych treningów.

Tradycyjne nagrywanie piłek z kosza, szlifowanie techniki, to druga, naszym zdaniem, niezbędna połowa treningu tenisowego.

Taka forma treningu bazuje na naszych wieloletnich doświadczeniach z pracy na korcie. Podpisując się pod nią dwoma rękoma, jesteśmy, naturalnie, otwarci na sugestie oraz indywidualne potrzeby każdego tenisisty.