Półkolonie tenisowe lato 2023

Półkolonie tenisowe lato 2023

26 czerwca 2023 - 01 września 2023

Półkolonie w 2023 realizowane były na kotach Politechniki Krakowskiej w Krakowie Czyżynach. Jak co roku korzystaliśmy z dwóch całorocznych hal tenisowych oraz kortów otwartych Politechniki przy ulicy Florera 1.

W czasie wakacji udało nam się przeprowadzić osiem turnusów półkolonii. Zdecydowana większość dzieci rozpoczynała swoją przygodę z tenisem naszymi półkoloniami. Przeważały osoby początkujące, lub wracające do nas po półkoloniach w latach poprzednich. Mieliśmy dwa turnusy półkolonii, w których wzięło udział więcej dzieci trenujących na co dzień w naszej szkole tenisa w Krakowie. Nasi uczniowie korzystali, jednak głównie, z naszej oferty obozów wyjazdowych – w Żywcu i Rychwałdzie.

Główną funkcją półkolonii sportowych powinna być aktywizacja dzieci i młodzieży, zarażenie pasją do sportu ogółem oraz konkretnej dyscypliny sportu. Część dzieci zapisze się znów w przyszłym roku, część kontynuuje naukę z nami już we wrześniu. Wrześniowy nabór, w obliczu ograniczonej ilości kortów ogółem i małej ilości wolnych terminów popołudniami, opieramy na zgłoszeniach dzieci, które brały udział w naszych półkoloniach. Dzieci zainteresowane tenisem po letnich półkoloniach, nie zastanawiają się już, czy ta dyscyplina jest na pewno dla nich. Kontynuują rozpoczętą w wakacje naukę gry w tenisa. Tu nie do przecenienia jest fakt, że mogą uczyć się w tej samej szkole tenisa, na obiekcie, który znają. Na kortach, z reguły w pobliżu miejsca zamieszkania (bo takich szukamy najczęściej przy wyborze półkolonii), a zarazem najnowocześniejszych kortach w Krakowie (obiekt Politechniki Krakowskiej dysponuje 7 nowoczesnymi, całorocznymi kortami tenisowymi, w tym oddaną w 2019 roku nowa halą tenisową z nawierzchnią typu hard).

Podczas ośmiu turnusów naszych półkolonii nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych wypadków, czy kontuzji. Jak co roku odwiedziły nas kontrole z kuratorium i sanepidu. Nie otrzymaliśmy żadnych zaleceń pokontrolnych. Doświadczenie (organizujemy wypoczynek dzieci i młodzieży – obozy wyjazdowe i półkolonie od 2016 roku) oraz doświadczona i zgrana kadra zaprocentowały. O ile wypadki podczas aktywności sportowej możemy głównie ograniczać, dbając o bezpieczne przeprowadzenie każdych zajęć, o tyle kontrole organów urzędowych mogliśmy przejść, bardziej niż pomyślnie, spełniając wszystkie normy i zalecenia ustawowe.

Na nasze półkolonie zapraszamy już w ferie zimowe i przyszłe lato. Będziemy do Waszej dyspozycji przez praktycznie całe wakacje!