Półkolonie tenisowe lato 2019

Półkolonie tenisowe lato 2019

24 czerwca 2019 - 30 sierpnia 2019

Półkolonie Tenisowe Szkoły Tenisa Protenis Kraków – lato 2019

Wakacje 2019 to 12 tygodni organizowanego przez nas wypoczynku dzieci i młodzieży!

W wakacje 2019/2020 zrealizowaliśmy aż 10 turnusów letnich półkolonii w Krakowie. Drugi rok z rzędu nasze półkolonie odbywały się przez całe wakacje, równolegle z obozami wyjazdowymi. Do tej pory nie pracowaliśmy tak intensywnie w wakacje. Przed wakacjami zastanawialiśmy się, jak będzie wyglądała frekwencja na turnusach prowadzonych równolegle z lipcowym obozem tenisowo-żeglarskim (obóz trwa 13 dni). Okazało się, że niepotrzebnie. Czwarty turnus półkolonii, pod nieobecność części kadry okazał się jednym z większych w te wakacje. Od tej pory możemy planować drugi obóz wyjazdowy nie rezygnując z permanentnej opieki nad dziećmi pozostającymi w Krakowie.
Zmiana w strukturze uczestników naszych półkolonii.

Pierwsze półkolonie, w 2012 roku, organizowaliśmy przede wszystkim z myślą o dzieciach na co dzień trenujących w naszej szkole. Zaczęło się od pytań rodziców, naszej pozytywnej reakcji, dalej poczty pantoflowej. Z biegiem czasu na półkoloniach pojawiało się coraz więcej początkujących dzieci. Na chwilę obecną dzieci uczące się u nas regularnie stanowią mniejszość wśród uczestników obozów stacjonarnych. O dziwo, dużą grupę, stanowią dzieci na co dzień nie grające w tenisa, a wracające do nas któreś wakacje z rzędu. Jednak największą grupę stanowią dzieci i młodzież poczatkująca. Dla części dzieci jest to tylko początek naszej wspólnej przygody. Duża część naszych obozowiczów zostaje z nami po wakacjach kontynuując naukę rozpoczętą na półkoloniach.
Centrum tenisowe CSiR Politechniki Krakowskiej oraz Hala Tenisowe PK głównym ośrodkiem naszej szkoły.

W związku z intensywnym rozwojem oraz rozbudową kortów Politechniki Krakowskiej nasza obecność na kortach, na których dotychczas organizowaliśmy przede wszystkim półkolonie, znacząco się zwiększyła. 2019 rok był, bodajże pierwszym rokiem naszej współpracy z Politechniką, w którym najbardziej wymagający rodzic mógł liczyć na dogodny termin zajęć grupowych po zakończeniu półkolonii. To dla nas bardzo istotna sytuacja. Nie ma bowiem lepszego naboru, niż ten, oparty na autentycznym bakcylu samego zainteresowanego. Bakcylu złapanym na naszych półkoloniach.

Drobna, lecz bardzo istotna zmiana w naszych półkoloniach.

Zmianie uległ jeden punkt programu. W miejsce wycieczki do GO-JUMP-u pojawił się badminton w wielofunkcyjnej hali Politechniki. Do tej pory, szczególnie przy naszych pierwszych turnusach, GO JUMP był mocnym punktem programu, wpływającym na atrakcyjność naszego wypoczynku w oczach dzieci. Dla nas był natomiast miejscem, w którym nie czuliśmy się wystarczająco komfortowo jako kadra. Nawet przy najlepiej zaplanowanym pobycie o kontuzję było zdecydowanie łatwiej niż w przypadku innych aktywności. Badminton zyskał natomiast pełną akceptacje dzieci, zostaje w programie na dłużej. Nie było żadnego narzekania, nikt nie tęskni za trampolinami, a nam pracuje się dużo spokojniej.

Na koniec nowy rekord frekwencji – pobity przez Dominika – to cztery turnusy półkolonii w jedne wakacje.

Mamy dużo fajnego feedbacku. Dzieci i młodzież u nas zostają, wracają po roku czy dwóch na półkolonie czy obóz, zapisują się na kolejne turnusy podczas tych samych wakacji. W przyszłe wakacje również organizujemy półkolonie bez przerw.