Półkolonie tenisowe lato 2018

Półkolonie tenisowe lato 2018

25 czerwca 2018 - 31 sierpnia 2018

Półkolonie tenisowe, lato 2018, to aż dziesięć turnusów zrealizowanych na kortach Centrum Tenisowego CSiR Politechniki Krakowskiej.

Lato 2018 roku okazało się dla nas bardzo pracowite. Półkolonie realizowaliśmy nieprzerwanie przez całe wakacje. Jak co roku, wypoczynek zarejestrowany był w hali tenisowej Politechniki Krakowskiej przy ulicy Życzkowskiego. Na co dzień korzystaliśmy też z kortów otwartych przy ulicy Florera.

Funkcje kierowników wypoczynku sprawowali na zmianę: Łukasz Bochenek oraz Arkadiusz Janusz, nową osobą w kadrze był Trener Grzegorz Turdza. Doświadczony Pedagog z ponad dwudziestoletnim stażem pracy w szkole oraz na korcie sprawdził się znakomicie. Mamy nadzieje, że zostanie z nami na dłużej.

Półkolonie przebiegły bez żadnych problemów organizacyjnych. Podczas dziesięciu turnusów odnotowaliśmy jedną drobną kontuzje podczas zajęć w GOJUMP. Pogoda dopisywała nieomal przez całe wakacje. Dużo padało podczas czwartego turnusu – spędziliśmy więc, w tym tygodniu półkolonii, większość czasu w hali tenisowej PK. Tylko incydentalnie odwiedzalismy otwarte korty przy ulicy Florera.

Przeszliśmy również kontrolę sanepidu oraz kuratorium. Kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości, były to zarazem pierwsze kontrole Trenera Arka jako kierownika półkolonii. Również w naszej opinii, Trener Arek spełnił się w nowej roli. Jako doświadczony nauczyciel bardzo dobrze radził sobie do tej pory w roli wychowawcy kolonijnego. Organizacja pracy półkolonii, na których pracował w poprzednich latach, przyszła mu w sposób bardzo naturalny.

W ciągu 10 tygodni wakacji zrealizowaliśmy 12 tygodni wypoczynku (w tym 10 półkolonii tenisowych). Nigdy do tej pory nie pracowaliśmy w okresie wakacji tak intensywnie. Najważniejsza sprawa: udał nam się nabór na wszystkie turnusy. W myśl zasady, że nie odwołujemy turnusów przy mniejszej ilości zgłoszeń, było trochę niepewności. Okazało się, że mieliśmy wystarczającą ilość zgłoszeń, co za tym idzie, organizacja tak wielu turnusów ma sens. W przyszłym roku będziemy trzymać się tego układu. Zrezygnujemy natomiast z wycieczek do GOJUMP. W miejsce trampolin będziemy szukać innej, trochę mniej urazowej aktywności.