Półkolonie tenisowe lato 2017

Półkolonie tenisowe lato 2017

1 lipca 2017 - 31 sierpnia 2017

Wakacje były dla nas okazją do kontynuowania organizacji półkolonii tenisowych w Krakowie. Pierwsze półkolonie zorganizowaliśmy w 2013 roku, od tego momentu stale poszerzamy naszą kadrę, zmieniając przy okazji nieco program naszego wypoczynku. W 2017 roku zrealizowaliśmy 4 turnusy półkolonii tenisowych na kortach Politechniki Krakowskiej.

Największa frekwencja, największe, jak dotąd półkolonie. Liczebność wszystkich turnusów oscylowała w okolicach 20 uczestników. Ku naszemu zadowoleniu część obozowiczów traktuje organizowane przez nas półkolonie jako stały punkt swoich wakacji . Uczestnicy półkolonii, to nieomal w równym stosunku: nasi podopieczni, trenujący na co dzień w Krakowie; dzieci, które korzystają z naszej oferty w każdej przerwie od nauki (wakacje oraz ferie) oraz osoby początkujące, rozpoczynające naukę podczas wytężonego tygodniowego szkolenia.

Najlepsza jak dotąd pogoda. Pogoda w Krakowie dopisała (półkolonie realizowaliśmy w dwóch pierwszych i dwóch ostatnich tygodniach wakacji). Podczas czterech tygodni wakacji padało tylko jeden raz! Zajęcia odbywały się więc głównie na kortach otwartych Politechniki Krakowskiej, z hali tenisowej korzystaliśmy rzadko. Jednym z głównych atutów naszych półkolonii jest duża dostępność hali tenisowej, która daje nam gwarancje 100 procentowej realizacji programu, jednak gra na kortach otwartych jest tym, co docenia każdy tenisista.

Zajęcia popołudniowe – AQUAPARK ORAZ GO JUMP okazały się strzałem w dziesiątkę. O ile podczas poprzednich turnusów korzystaliśmy już z bliskości Parku Wodnego w Krakowie, o tyle GO JUMP był nowością w naszym programie. Dzieci, jak się okazało, bardzo dobrze zareagowały na trampoliny przy Centralnej , dla części uczestników był to jeden z głównych powodów wyboru akurat naszej półkolonii.

W przyszłym roku 10, w miejsce dotychczasowych 4 turnusów. Jeszcze podczas trwania wakacji postanowiliśmy poszerzyć ilość turnusów. Część stałych uczestników półkolonii nie mogła pojawić się na półkoloniach ze względu na wyjazdy wakacyjne. Zdajemy sobie sprawę, że obozy dochodzeniowe w mieście są rozwiązaniem w okresie wolnym od wyjazdów wakacyjnych, stąd od 2018 roku proponujemy naszym uczestnikom możliwość uczestnictwa w półkoloniach przez całe wakacje. Trener Arek, który pełni funkcję wychowawcy i trenera tenisa , od pierwszych turnusów zdobył niedawno uprawnienia kierownika wypoczynku. Dzięki temu, możemy organizować równolegle wyjazdowe obozy oraz półkolonie w Krakowie.