Półkolonie Ferie Zimowe 2020

Półkolonie Ferie Zimowe 2020

27 stycznia 2020 - 7 lutego 2020

Półkolonia zimowa, Kraków, 03-07.02.2020

Korzystając z infrastruktury Hali Tenisowej CSiR Politechniki Krakowskiej zrealizowaliśmy sto procent programu. Przed obiadem 2 treningi tenisa w ciepłej i wygodnej hali, dalej obiad w sali konferencyjnej oraz popołudniowe zajęcia w wielofunkcyjnej hali sportowej. Co najistotniejsze: wszystko na miejscu bez potrzeby przemieszczania się poza halę. Bez zbędnego ubierania się, rozbierania, czy chorowania…

W półkolonii wzięło udział 20 uczestników podzielonych na 3 grupy zaawansowania:

Udało nam się utworzyć grupę początkującą, co, szczególnie w okresie ferii zimowych, nie jest takie łatwe. Przez 5 dni naszych półkolonii dzieci zrealizowały pełny program, dzięki któremu poznały podstawy gry w tenisa. Liczymy, że część dzieci pozostanie w kontakcie z tenisem. Pięciodniowa, zintensyfikowana nauka poprzez zabawę w grupie rówieśniczej jest jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie przygody ze sportem.

Grupa średniozaawansowana składała się z dzieci, które rozpoczęły naukę u nas na początku roku szkolnego, bądź też w czasie letnich półkolonii tenisowych. W przypadku tych uczestników półkolonii 20 godzin zajęć tenisowych przełożyło się na pogłębienie zdobytych umiejętności. Mieliśmy czas wprowadzić podstawy serwisu, woleja oraz udoskonalanie techniki uderzeń z głębi kortu. Podczas ostatnich dwóch dni turnusu, pozwoliliśmy dzieciom nacieszyć się grą. Zagraliśmy dużo gierek oraz meczów tenisowych, kończąc turnus poważnym turniejem tenisowym.

Grupa zaawansowana prezentowała naprawdę fajny poziom tenisowy.

Mieliśmy tu chłopców trenujących od kilku lat, często kilka razy w tygodniu. Wszystkie zajęcia tenisowe prowadził Trener Krzysiek. Poza grą na punkty, której chłopcy by nam nie odpuścili, mieliśmy więc dużo nacisku na aspekty techniczne i taktyczne gry w tenisa. Turniej, który rozegraliśmy na koniec turnusu dał naszej kadrze dużo radości i motywacji do pracy.

Kadra podczas półkolonii:

Kierownik wypoczynku, Trener Tenisa – Łukasz Bochenek
Wychowawca półkolonii, Trener Tenisa – Arkadiusz Janusz
Wychowawca półkolonii, Trener Tenisa – Krzysztof Marek