VII Turniej Tenisa i Dzień Dziecka w Protenis Kraków – 28.05.2017 – podsumowanie

Turniej rozegrany został w Centrum Tenisowym Politechniki Krakowskiej, precyzyjniej 6 kortach otwartych przy ulicy Florera. Obok regularnego turnieju tenisowego zaplanowaliśmy szereg dodatkowych atrakcji, w końcu obchodziliśmy jednocześnie Dzień Dziecka!

Pani Patrycja Ufniarz z Avivy zadbała o dobrą zabawę naszych najmłodszych uczestników. Duża zjeżdżalnia z Panem Pikusiem dodała imprezie kolorytu. Pan Pikuś rozdawał cukierki, organizował losowania nagród rzeczowych – słowem dawał radę. W rolę Pana Piskusia próbował również wcielać się Oliwier, na szczęście bez powodzenia (zdjęcia w foto relacji poniżej).

Firma HM Grupa reprezentująca w Krakowie firmę Continental ufundowała grilla dla wszystkich przybyłych gości. Pomysł z grillem się sprawdził, pogoda dopisała. Uczestnicy turnieju opuścili korty zmęczeni, ale na pewno nie głodni.

Nam została sprawna organizacja turnieju tenisowego, i tak:

W grupie najstarszej  zagrali: Ola, Leon, Michał, Kuba, Szymon, Oliwier, Dawid. Zabrakło Zosi, która mocno przygotowywała się do startu, by na finiszu przegrać z chorobą.

I Miejsce – Michał Zadęcki. Po dobrym turnieju Michał wygrał finał z Szymonem Kotem. Dla Michała to pierwszy turniej, w którym dobrze funkcjonował jego serwis: zanotował kilka asów, wygrywających serwisów, mało podwójnych błędów. Do poprawy ciągle praca na nogach.

II Miejsce – Szymon Kot. Szymon zagrał OK. Bez większych problemów awansował do finału, w którym przegrał po równym meczu. Szymon potrzebuje więcej spokoju w swojej grze, musimy pracować nad zbyt żywiołowymi reakcjami pomiędzy punktami.

III Miejsce – Kuba Wartnik. Kuba zagrał dobry turniej, wyszedł z trudnej grupy z Michałem i Olą. W meczu o III miejsce nie pozostawił złudzeń Oliwierowi. Trzecie miejsce za starszymi kolegami wstydu nie przynosi. Do poprawy zbyt mało ofensywny styl gry oraz serwis.

IV Miejsce – Oliwier Górecki. Dla Oliwiera to powrót do naszych turniejów po długiej przerwie. Wyjście z grupy uznajemy za Jego duży sukces. Nasze turnieje postrzegamy jako integralną część procesu szkoleniowego, dlatego niezmiernie cieszymy się z powrotu Oliwiera do turniejowej stawki. Czekamy na resztę maruderów

Miejsca V-VII Ola Wałkowicz, Leon Okoński. Tym razem do podium trochę zabrakło. Ola trenuje regularnie, jednak najkrócej z całej stawki, Leonowi brakuje na co dzień regularności w treningach. Oboje jednak dają radę, nie boją się rywalizacji, chcą grać w tenisa, co sprawia, że liczymy na stały progres u obojga.

Miejsca V-VII Dawid Dąbrowski. Dawid to inna historia niż Ola i Leon. Najmłodszy w grupie Dawid regularnie wygrywał w grupie młodszej, w starszej grał drugi raz. Po świetnym pierwszym starcie w kwietniu (I MIEJSCE!), Dawidowi nie udało się tym razem wejść do czwórki. Zabrakło przede wszystkim serwisu.

Serwis – to z kolei element, w którym widać u naszych podopiecznych największy postęp. Dużo pracujemy nad efektywnym, ofensywnym wprowadzeniem piłki do gry. To pierwszy turniej, na którym było widać efekty naszej pracy na tym polu.

 

Grupa młodsza: Jan Krajewski, Adam Krajewski, Ksawery Radziwiłowicz, Patryk Pastuszko, Grześ Grodecki, Mateusz Siwiec , Oliwia Kasprzyk, Filip Niemczyk.

W młodszej grupie rozegraliśmy mnóstwo meczy na piłkach pomarańczowych. Mimo upalnej pogody dzieciaki dały radę, rywalizacja stała na wysokim poziomie. Pierwsza czwórka od następnego turnieju rywalizować będzie już na piłkach z zielona kropką. Zawodnicy, którzy nie zdołali awansować do półfinałów będą w przyszłym roku szkolnym stanowić o sile grupy pomarańczowej.

Miejsce I Mateusz Siwiec

Miejsce II Oliwia Kasprzyk

Miejsce III Filip Niemczyk

Miejsce IV Patryk Pastuszko

 

Grupa najmłodsza  to tenisowe gry i zabawy z Trenerami Arkiem i Tomkiem. Tomek udanie zastąpił Trenera Krzyśka, który sam grał w turnieju,  reprezentował swoją uczelnie na Akademickich Mistrzostwach Polski. Dzieciaki zadowolone. Tenis, mega zjeżdżalnia grill i świetna pogoda. Czego chcieć więcej…

 

FORMUŁA TENISOWEGO DNIA DZIECKA SIĘ SPRAWDZIŁA. W PRZYSZŁYM ROKU Z PEWNOŚCIĄ WRACAMY NA POLITECHNIKĘ Z TENISOWYM DNIEM DZIECKA 2.0 J

DZIĘKUJEMY NASZYM SPONSOROM: PATRYCJI UFNIARZ Z AVIVY ORAZ HUBERTOWI I MAGDZIE: FIRMA HM GRUPA.