VI Turniej Tenisa Szkoły Protenis Kraków – 09.04.2017 -podsumowanie

Turniej odbył się na Kortach Wola Sport, przy ulicy Koło Strzelnicy 5. Do naszej dyspozycji mieliśmy 4 korty tenisowe.

KATEGORIA ZIELONA (12-16 lat)

Po kilku „nudnych” turniejach, w których wygrywali na zmianę Michał, bądź Szymon, w szóstym turnieju powiało świeżością. Wszystkich zaskoczył Dawid Dąbrowski (jeszcze do niedawna regularny zwycięzca grupy pomarańczowej). Dawid pokonał m.in. Leona, Kubę i Michała, wszystkich w jednym turnieju! Sięgnął po zwycięstwo już w swoim drugim starcie w najstarszej grupie.

Michał wygrał grupę, w finale zabrakło nieco cierpliwości. Drugie miejsce wstydu jednak nie przynosi.

Kuba jak zawsze na podium, po bardzo dobrym półfinale przegrał z Dawidem po trzech wyrównanych setach.

Leon zanotował najlepszy do tej pory turniej. Porażka z Kubą różnicą 2 punktów w trzecim secie to dobry prognostyk przed następnym turniejem. Podium coraz bliżej.

GRUPA ZIELONA - WYNIKI

I MIEJSCE: Dawid Dąbrowski

II MIEJSCE: Michał Zadęcki

III MIEJSCE: Kuba Wartnik

IV MIEJSCE: Leon Okoński

KATEGORIA POMARAŃCZOWA (8-12 lat)

Grupa pomarańczowa tym razem rywalizowała na dwóch różnych kortach i dwóch różnych rodzajach piłek. Systemem każdym z każdym na piłkach pomarańczowych + każdy z każdym na piłkach z zieloną kropką wyłoniliśmy następującą kolejność na zakończenie turnieju:

GRUPA POMARANCZOWA - WYNIKI

I MIEJSCE: Mikołaj Woźniak

II MIEJSCE: Filip Niemczyk

III MIEJSCE: Patryk Pastuszko

IV MIEJSCE: Ksawery Radziwiłowicz

Chłopcy prezentowali bardzo wyrównany poziom. Pierwsza trójka zakończyła rywalizacje z równą ilością zwycięstw. O końcowej klasyfikacji zadecydował bilans wygranych i przegranych setów.

Dla kadry trenerskiej najważniejsza pozostaje jednak informacja, że wszyscy poradzili sobie, na trudniejszych, szybszych piłkach oraz większym korcie tenisowym!

KATEGORIA ŻÓŁTA

Rywalizacja na gąbkach na karze serwisowym trwała nieco ponad dwie godziny.

Pierwsze podium w naszych turnieju, i od razu pierwsze miejsce, zajął Igor Szczepanowicz. Drugi okazał się Antek Niemczyk, znany wszystkim jako Antman. Gratulujemy!

KATEGORIA CZERWONA (4-7 lat)

Grupa czerwona to jak zawsze gry i zabawy na korcie. Trenerzy zorganizowali tym razem turniej mini-tenisa, w którym wzięli udział wszyscy zawodnicy! Nie zliczaliśmy wyników indywidualnych. Wszyscy najmłodsi zawodnicy zostali zwycięzcami. Gry i zabawy też były „OK”. Dziękujemy wszystkim za udział.