X Turniej Tenisa Szkoły Protenis Kraków – 25.03.2018 – podsumowanie

Sportowo zdecydowanie nasz najlepszy turniej. Frekwencja X Turnieju szkoły najsłabsza w historii. Tak długo chcieliśmy nie wchodzić w paradę naszym narciarzom, że turniej zorganizowaliśmy w Niedzielę Palmową 😉 Trenerzy mieli za to więcej czasu żeby przyjrzeć się starszym grupom.

 

W turnieju wzięło udział 11 uczestników podzielonych na dwie grupy:

Grupa młodsza rywalizowała na całym korcie, na piłkach z zieloną kropką.

 

I MIEJSCE – Dawid Dąbrowski.

Dawid wygrał nie po raz pierwszy, jego głównym atutem po raz kolejny okazała się świetna antycypacja oraz nie gorsze wykorzystanie geometrii kortu. Do przenosin na piłki twarde potrzebujemy jeszcze serwisu. Dawid zapisany jest już na Obóz w Żywcu – serwis będzie dobrze funkcjonować po wakacjach!

II MIEJSCE – Mikołaj Woźniak.

Mikołaj prezentuje bardzo dobrą technikę gry z głębi kortu. W ostatnich miesiącach trenujemy dużo woleja oraz atak, szczególnie po krótszych piłkach. Niestety nie przenosi się to jaszcze na grę na punkty. Podobnie jak u Dawida, do przejścia na twarde piłki potrzebujemy jeszcze serwisu.

III Miejsce – Patryk Pastuszko.

Patryk, który trenuje razem z Dawidem gra na podobnym poziomie, jak finaliści. Ostatnio dużo pracujemy nad forehandem, nie przekłada się to jeszcze na mecze turniejowe, choć na treningach widzimy poprawę. Do poprawy – serwis oraz koncentracja 😉

IV Miejsce – Jaś Krajewski.

Jasiek zaliczył całkiem dobry debiut w starszej, niż dotychczas kategorii. Na duży plus trzeba zaliczyć całkiem dobre i długie wymiany (z reguły jeszcze przegrywane) ze starszymi, bardziej doświadczonymi kolegami. Do poprawy mamy z pewnością poruszanie się po korcie, powoli wprowadzamy serwis oraz gre przy siatce.

V Miejsce – Adam Krajewski.

Adaś poradził sobie nie gorzej niż starszy brat. Start oceniamy pozytywnie. Rywalizując na większym korcie i szybszych piłkach nie zgubił techniki uderzeń. Musimy dalej pracować nad forehandem, powoli wprowadzać też elementy gry przy siatce i serwis.

Zabrakło Braci Turków, Ksawerego i Grzesia. Mamy nadzieje, że stawią się 03.06 na kortach Politechniki Krakowskiej

 

Grupa starsza – 6 uczestników podzielonych na dwie grupy. Zwycięzcy grup awansowali bezpośrednio do finału, drugie miejsce w grupie -> mecz o III M. , trzecie miejsce w grupie ->mecz o V M.

 

I Miejsce – Michał Zadęcki.

Michał wygrał grupę z Olą i Leonem bez straty seta. W finale pokonał Szymona. Zagrał bardzo dobrze, przede wszystkim z Olą – bardzo ofensywnie, a zarazem z głową. Michał powoli przestaje kalkulować, dostosowywać się do poziomu gry przeciwnika, to sprawia, że poziom jego tenisa idzie cały czas do przodu. Coraz lepiej wygląda serwis, kick-serwis, może zbyt lekki ale działa, wprowadza względnie bezpieczne podanie, które wcale nie jest łatwo zaatakować.  Płaski, pierwszy  serwis wchodzi coraz częściej na zajęciach, na turnieju nie. Największe braki, o dziwo nie praca na nogach – ta wyglądała na turnieju całkiem dobrze, a zbyt dużo gry przez środek oraz mało wypadów do siatki.

II Miejsce – Szymon Kot.

Szymon wygrał grupę z Kubą Wartnikiem i Kubą Stobieckim tracąc jednego seta. W finale Michał był zbyt mocny. Z Szymonem pracujemy obecnie dużo nad forehandem, to na tym polu został przegrany finał turnieju. Szymon skraca pętlę zamachową, nie skręca wystarczająco linii barków, a przez to wyrzuca dużo forhendów –  mamy nad czym pracować do następnego turnieju. Serwis u Szymona dalej na plus, backhand i zaangażowanie to kolejne mocne strony Zawodnika.

III Miejsce – Ola Wałkowicz.

Dla Oli to najbardziej udany z dotychczasowych turniejów. Nie tylko pierwsze podium, ale również bardzo dobra gra. Ola zrobiła progres we wszystkich elementach gry. Gra mocniej, precyzyjniej, częściej trafia pierwszym serwisem. Z każdym udanym meczem zyskuje też coraz większą pewność siebie. Mamy kogoś, kto powoli miesza w naszej etatowej pierwszej trójce. Słabe strony – zbyt słaby serwis z kikiem, podejście mentalne do meczy- cały czas musimy nad nim pracować.

IV Miejsce – Kuba Wartnik.

W grupie Kubę pokonał Szymon, mecz o III miejsce nie odbył się, z powodów zdrowotnych Kuba wycofał się z turnieju. Dla Kuby znaleźliśmy dyplom i medal za III miejsce, w oficjalnych wynikach oraz w lidze juniora musimy jednak umieścić Kubę na IV miejscu. Kuba rozwija się bardzo dobrze, technicznie bardzo poprawił serwis. Przy stosunkowo niskim wzroście oraz niedużych jeszcze dźwigniach serwuje dobry kick (topspin), jak wyrówna i podgoni wzrostem starszych kolegów, ci mogą mieć duży problem 😉 Największe braki: zbyt defensywna gra i zbyt małe zaangażowanie w grę na punkty.

V Miejsce – Leon Okoński.

W grupie porażka z Michałem i Olą, w meczu o V miejsce Leon wygrał z Kubą Stobieckim. Leon poprawił się od strony technicznej, lepiej biega, gra mocniej. Serwis, może jeszcze nie zawsze, ale powoli staje się efektywną bronią Leona. Gra na duży plus, nie przełożyło się to tym razem na wynik sportowy. Pracujemy nad regularnym pojawianiem się nie tylko na turniejach, ale także na treningach 😉

VI Miejsce – Kuba Stobiecki.

Kuba dołączył do naszej szkoły na początku zimy. To jego pierwszy turniej. W grupie urwał seta Szymonowi, by przegrać po bardzo dobrym meczu. W meczu o V miejsce z Leonem zabrakło doświadczenia. Pracujemy nad przyśpieszeniem zamachu do FH (BH bardzo dobry) oraz uczymy się niemal od podstaw serwisu (na chwilę obecną mamy całkiem przyzwoity choć nieregularny kick service).

Serdeczne dzięki za udział, następny turniej 03.06.2018 na Politechnice, zapraszamy!