Turniej mini tenisa 12.06.2016 – podsumowanie

Turniej rozgrywany był na kortach Politechniki Krakowskiej, w hali tenisowej przy ulicy Życzkowskiego. Do naszej dyspozycji mieliśmy 3 korty, na każdym z kortów rozgrywane były mecze poszczególnych kategorii

KATEGORIA ZIELONA (12-16 lat)

W kategorii zielonej wystartowało ośmioro zawodników:

 1. Szymon Kot
 2. Michał Zadecki
 3. Kuba Wartnik
 4. Zosia Wójcik
 5. Ola Solik
 6. Leon Okoński
 7. Ola Wałkowicz
 8. Maksymilian Skrzyński

Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach, z których zwycięzcy awansowali do finału kategorii, zawodnicy z drugich miejsc w grupach rozegrali mecze o 3 miejsce.

Mecz o 3 miejsce: Jakub Wartnik – Maksymilian Skrzyński: 2-0
Finał: Szymon Kot – Michał Zadęcki: 1-2

Rewanż za poprzedni turniej, w którym triumfował Szymon okazał się w pełni udany dla Michała. Było w zasadzie podobnie jak w ostatnich finałach Wielkich Szlemów pomiędzy Murray’em a Djoko. Kiedy wydawało się, że jeden z zawodników oddycha już rękawami i po przegranym pierwszym secie nie ma już sił na podjęcie walki, nagle sytuacja się odwróciła. Po porażce w pierwszej partii Michał zmobilizował się w następnej, trzeci set to coraz więcej emocji i, ostatecznie, wygrana Michała

Kuba znów ukończył zawody na 3 miejscu. Maks poprawił się w stosunku do pierwszego turnieju, wyjście z grupy uznajemy za duży sukces Maksa.

KILKA WAZNYCH FAKTÓW Z GRUPY ZIELONEJ:

Kuba nie jest już najmłodszym zawodnikiem. Do rywalizacji dołączyła Zosia Wójcik, która w grupie postraszyła późniejszego zwycięzcę Michała. Z grupy pomarańczowej kategorie wyżej awansowała również Ola Wałkowicz! Leon Okoński oraz Ola Solik zagrali już drugi turniej, to dla nich ważne przetarcie przed następnymi turniejami. Poziom mamy bardzo wyrównany, to bardzo cieszy przed następnymi turniejami

Pecha tym razem miał Oliwier Górecki. Z tenisowej rywalizacji Oliwiera wyeliminował, niegroźny na szczęście, upadek na rowerze. Półfinalista poprzedniego turnieju będzie miał jednak nie jedną szansę na rewanż.

KATEGORIA POMARAŃCZOWA (8-12 lat)

 1. Mateusz Siwiec
 2. Zosia Hurlak
 3. Adam Nowacki
 4. Antek Niemczyk
 5. Filip Niemczyk
 6. Staś Kiepura
 7. Dawid Dąbrowski
 8. Patryk Pastuszko
 9. Mikołaj Woźniak

Grupę pomarańczową podzieliliśmy na 2 kategorie:
STARSZĄ – z dziećmi grającymi dłużej, z zawodnikami, którzy niedługo wskoczą do rywalizacji w grupie zielonej;
MŁODSZĄ – z odrobine mniej doświadczonymi tenisistami;

W grupie starszej podobnie jak w pierwszym turnieju triumfował Dawid Dąbrowski przed Stasiem Kiepurą. Mecze chłopców ogląda się z naprawdę dużą przyjemnością. Mamy w nich wszystko: długie wymiany, walkę o każdy punkt, wynik jest zawsze na styku.

Miejsce III trafiło do Mikołaja Woźniaka, który pokonał Patryka Pastuszko. Patryk po ostatnim turnieju, w którym był trzeci, musiał zadowolić się czwartym miejscem. Mikołaj poprawił się w stosunku do pierwszego turnieju. Znów rozegrał dużo ładnych 3-setowych pojedynków, które tym razem przełożyły się na fantastyczny wynik sportowy.

W grupie młodszej zwyciężył Filip Niemczyk przed Mateuszem Siwcem i Adamem Nowackim. Dla Filipa to pierwsze zwycięstwo w turnieju, dla Mateusza i Adama turniejowe debiuty zakończone na podium imprezy. Zosia i Antek rozegrali wszystkie mecze, do podium niestety trochę zabrakło.

KATEGORIA CZERWONA (4-7 lat)

Tu gry i zabawy na korcie z najmłodszymi, prowadzone po raz drugi z trenerami – Arkiem Januszem i Krzyśkiem Markiem. Grupa czerwona niczym nie różniła się od pozostałych. Tutaj też zwycięzcami byli wszyscy startujący.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom:

Grupa Aviva – pomoc w organizacji turnieju, panią Patrycję tym razem zastąpiła pani Wiesława.
Grupa HM – dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju.