Turniej Mikołajkowy 4.12.2016 – podsumowanie

Jak na turniej mikołajkowy przystało, mięliśmy super gościa – odwiedził nas Mikołaj, pojawił się idealnie, w momencie, w którym dzieci, zmęczone rywalizacją, potrzebowały chwili przerwy. Był też nieodłączny Pan Pikuś, który bawił się z naszymi dziećmi po raz trzeci. Pana Pikusia przyprowadza do nas niezastąpiona Pani Patrycja Ufniarz z Avivy.

KATEGORIA ZIELONA (12-16 lat) – turniej na pełnym korcie i twardych piłkach

Skład inny niż zwykle – zabrakło kilku stałych uczestników. Szymon chory, Oli chory, część dzieci poza Krakowem. Dołączyła do nas debiutantka, Sonia Szczepaniak.

Mecz o 3 miejsce: Zosia Wójcik – Leon Okoński
Finał: Michał Zadęcki – Kuba Wartnik

FINAŁ: Wygrał Michał, Kuba opadł z sił w finale. Drugie miejsce to jednak dla Kuby znacząca poprawa. Po dwóch trzecich miejscach w dwóch pierwszych turniejach, najmłodszy zawodnik zielonej grupy doszedł do finału. Tylko czekać na pierwsze zwycięstwo. Szukamy mocnego na Michała, który wygrał 2 z czterech rozgrywanych dotąd turniejów.

MECZ O III MIEJSCE: Zosia wygrała po wyrównanym meczu. Różnicę zrobiła bardziej ofensywna gra Zosi w końcówce meczu. Leon zdecydowanie podniósł umiejętności, zbliżył się do podium. Oboje zasługują na brawa, zanotowali spory progres.

KATEGORIA POMARAŃCZOWA (8-12 lat) – 3/4 kortu

Ta kategoria okazała się, jak zwykle najliczniejsza, mecze okazały się bardzo wyrównane. Na koniec skład najlepszej czwórki bez zmian. Kolejność inna niż ostatnio:

Mecz o 3 miejsce: Patryk Pastuszko – Mikołaj Woźniak
Finał: Dawid Dąbrowski – Stanisław Kiepura

MECZ O III MIEJSCE wygrał Patryk Pastuszko, który po zaciętym meczu wygrał z Mikołajem Woźniakiem. Przed półfinałem na bardziej zmęczonego wyglądał Patryk. W samym meczu role się odwróciły. Mikołaj, który znany jest już z dużego szczęścia do długich męczących trzysetówek, opadł z sił, Patryk lepiej zniósł trudy turnieju. Po bardzo dobrym turnieju Mikołaj skończył na IV, Patryk na III miejscu. To nie pierwszy i nie ostatni pojedynek obu chłopców.

FINAŁ – standardowy w tej kategorii: Dawid Dąbrowski – Staś Kiepura. Tym razem wygrał Staś! Staszek pokonał niemoc i w końcu zrewanżował się Dawidowi (po dwóch przegranych finałach). Chłopcy grali w grupie pomarańczowej po raz ostatni. Pora na nowe wyzwania i transfer do grupy zielonej, najstarszej!

KATEGORIA CZERWONA (4-7 lat)

To jak zawsze gry i zabawy na korcie tenisowym z najmłodszymi zawodnikami szkoły oraz rodzeństwem naszych tenisistów. Zajęcia prowadzili trenerzy – Arek i Krzysiek. Dzieciaki miały dużo zabawy, trener Krzysiek zorganizował nawet części dzieci prawdziwy turniej. Na czerwonych piłkach najlepszy okazał się Kuba Filip. W tej grupie jednak zwycięzcami byli na koniec wszyscy uczestnicy.

Za pomoc w organizacji dziękujemy Patrycji Ufniarz z Avivy oraz Hubertowi Wójcikowi z HM Grupy.