Obóz tenisowo-żeglarski w Żywcu 2023

Obóz tenisowo-żeglarski w Żywcu 2023

22 lipca 2023 - 4 sierpnia 2023

Ósma edycja obozu tenisowego w Żywcu

Nasz coroczny obóz w Żywcu odbył się, jak zawsze w ostatnich latach, na przełomie lipca i sierpnia. Kadra, w stosunku do poprzedniego roku zmieniła się zasadniczo. Na obóz do Żywcu pojechała ta sama kadra, co rok wcześniej do Rychwałdu. Niby duża zmiana, ale kadra już zgrana. Dodatkowo nasz kierownik Bartek rozpoczął współpracę z nami od wyjazdu na obóz w Żywcu w 2020 roku. Bliskość Rychwałdu i Żywca sprawia, że znamy okolice jak własną kieszeń. Wszystkie sprawy organizacyjne możemy załatwić szybko, sprawnie i bezboleśnie.

Niepewna pogoda i niespodzianka Onetu.

Nasz obóz tenisowy w Żywcu trwa aż 13 dni. Odbywa się na przełomie lipca i sierpnia – a więc, czysto teoretycznie w samym środku sezonu urlopowego, w najlepszym momencie na wypoczynku dzieci i młodzieży. Po kilku dniach ze średnią pogodą przyszły straszne wieści – na jednym z największych portali w Polsce ukazał się artykuł o złamaniu pogody i srogim deszczu w następnych (10!) dniach. Kilkoro rodziców nam się przestraszyło. My jednak, po pierwsze, mamy rozwiązania na deszczową pogodę w Żywcu, po drugie, wiemy, że w 13-dniowym obozie deszcz jest nawet potrzebny.

Padało w sumie 2 dni. Nauczyliśmy się węzłów, byliśmy w kinie oraz na pobliskiej sali gimnastycznej. Słowem, zregenerowaliśmy się, na następne, jak się okazało, ciepłe i słoneczne dni.

Na naszym obozie mamy dwa możliwe scenariusze: Świetna pogoda i fantastyczne warunki do nauki gry w tenisa oraz flauta na żaglach, a więc duża ilość kajaków. Zmienna pogoda i fantastyczne warunki do nauki żeglowania i trochę gorsze do gry w tenisa. Generalizując, ta druga opcja nie jest wcale gorsza: gdy jest pogoda „ciśniemy” z tenisem, przy opadach odpoczywamy, jedziemy do kina, uprawiamy inne sporty w nowoczesnej hali sportowej w Mochnaczce. A przy zmiennej pogodzie wieje, dzieci żeglują, mogą złapać bakcyla, w pełni skorzystać z Ośrodka Żeglarskiego Politechniki Krakowskiej.

Sprawdzone rozwiązania zawsze w cenie

W 2022 wprowadziliśmy kilka nowych atrakcji, które utrzymaliśmy w naszym obozie tenisowym również w roku 2023. Nie jest do najprostsze, bo dzień mamy wypełniony od rana do wieczora. Udało nam się przeprowadzić trwającą cały obóz i kilka rund grę z „ręki do ręki” (zwyciężył Michał – weteran naszych obozów. Michał miał praktykę, bo uczestniczył w obu naszych obozach tenisowych w roku 2022). Mieliśmy, jak rok wcześniej, zjeżdżalnie wodne, bitwę na karabiny na wodę, wyrzut kolorów oraz całą masę animacji sportowych. Utrzymaliśmy również naszą wewnętrzną walutę obozową. Żywco i Rychwałdodolary to idealny przykład na to, czego uczą nas na wszystkich szkoleniach – pozytywnej motywacji do dobrego zachowania. O ile w obozowym regulaminie musimy mieć upomnienia, nagany, a w konsekwencji nawet wydalenie z kolonii letniej, o tyle wolimy rozdawać naszą wewnętrzną walutę. Te nagrody za dobre zachowanie, zaangażowanie w treningi, czy pomoc koledze, koleżance czy kadrze wymieniliśmy na koniec na nagrody, upominki, czy słodycze (których zresztą na naszych obozach kupować prawie nie można ;), to w końcu obóz sportowy).

Podsumowanie

Obóz uważamy za udany. Dzieci wróciły zadowolone, rodzice na nas nie narzekali. Wszystkie pochwały i dobre słowa rodziców zmotywowały naszą kadrę. W przyszłym roku, o ile życie nie przyniesie poważnych zmian życiowych, na nasze obozy tenisowe pojedziemy w tym samym składzie. Zwycięskiego składu się nie zmienia. Nie mieliśmy żadnych poważniejszych problemów wychowawczych. Mieliśmy super grupę dzieci. Dziękujemy Wam, Rodzicom, za zaufanie i możliwość pracy z waszymi „Pociechami”. Na nasze letnie obozy tenisowe zapraszamy już za rok.

Z tenisowymi pozdrowieniami: Kasia, Kinga, Mati, Bartek i Łukasz