Obóz Tenisowo-Żeglarski w Żywcu 2018

Obóz Tenisowo-Żeglarski w Żywcu 2018

9 lipca 2018 - 22 lipca 2018

Obóz tenisowy w Żywcu: Obóz tenisowo – żeglarski , Żywiec 2018

Miejsce wypoczynku: Ośrodek Żeglarski Politechniki krakowskiej w Żywcu, ulica Świętego Wita 73.

Organizator: Szkoła Tenisa Protenis Kraków

Trzeci obóz tenisowo – żeglarski naszej szkoły odbył się w dniach 09 – 22. 07 2018. Zmianie uległa nasza kadra. W miejsce stałych bywalców poprzednich turnusów: Trenera Arka i Pani Agnieszki pojawiły się nowe osoby:

  • Trener Adam Rysz – rozpoczynający pracę jako trener tenisa objął wychowawstwo najstarszej grupy.
  • Trener Aleksandra Stodolak – w ramach praktyk studenckich objęła wychowawstwo grupy dziewcząt.
  • Trener Grzegorz – został wychowawcom młodszej grupy chłopców.
  • Za szkolenie żeglarskie jak zawsze odpowiadał zatrudniony przez Politechnikę Trener Arkadiusz Jodłowski.

Trzeci turnus naszego obozu przyniósł dużo opadów deszczu i trudne warunki pogodowe.

Pierwszy tydzień z ładną pogodą wykorzystaliśmy maksymalnie: było dużo tenisa oraz zajęć na wodzie. Zajęcia na wodzie odbywały się w myśl starej sprawdzonej zasady: na flaute kajaki, na wiatr żagle. Zajęcia tenisowe korespondowały również do tych prowadzonych w zeszłym roku. Tu niedocenioną rolę odegrał Trener Adam, organizując trudne i bardzo wymagające treningi.

W drugim tygodniu pogoda zrobiła się bardzo kapryśna. Mieliśmy kilka dni niżu i deszcz nieomal non-stop. Zajęcia na wodzie były wykluczone, w tenisa w deszczu również ciężko grać. Musieliśmy radzić sobie w inny sposób.

Nieoceniona stała się Trener Ola z uprawnieniami trenerskimi nie tylko z tenisa ale i lekkoatletyki. Niezależnie od pogody organizowaliśmy dużo zajęć ogólnorozwojowych oraz biegowych (przede wszystkim dla starszych i bardziej zaawansowanych grup).

Dwie wycieczki do aquaparku – stały punkt programu – również pomogły w czasie kiepskiej pogody. Niestety park wodny w Żywcu okazał się w te wakacje (szczególnie przy tej pogodzie) miejscem bardzo mocno obleganym. Już podczas obozu udało nam się wstępnie znaleźć inne rozwiązanie na przyszły rok (w miejsce parku wodnego będziemy jeździć do świeżo oddanej hali sportowej). Tym niemniej, aquapark w programie bardzo pomógł na niepogodę.

Wreszcie, uciekając przed deszczem rozegraliśmy turniej tenisowy na krytych kortach tenisowych klubu Tenis Open w Bystrej. Rodzimych kortach Trenera Krzyśka na co dzień pracującego w naszej szkole. Zresztą, nasi podopieczni szybko odnaleźli nazwisko swojego trenera wśród zwycięzców ligi rozgrywanej na miejscowym obiekcie. Sam turniej musieliśmy mocno skompresować, tak by wszystkie mecze zmieściły się w jednym dniu. Na szczęście udało się sprawnie wyłonić zwycięzców we wszystkich kategoriach. Wycieczka na korty w Bystrej odbyła się kosztem wycieczki na Górę Żar (przy zmiennej pogodzie i sporych opadach deszczu nie odważyliśmy się zabierać dzieci w góry).

Pomimo trudnych warunków pogodowych wróciliśmy w dobrych nastrojach. Daliśmy radę zrealizować program, mimo deszczu nie nudziliśmy się. Korty w Bystrej zrobiły na nas bardzo dobre wrażenie, podróż nowo oddaną drogą ekspresową zajęła około 30 minut. To nowa, fajna alternatywa na przyszłe lata.