Obóz Tenisowo-Żeglarski w Żywcu 2017

Obóz Tenisowo-Żeglarski w Żywcu 2017

8 lipca 2017 - 21 lipca 2017

Protenis Kraków

W lipcu 2017 Ośrodek Żeglarski Politechniki Krakowskiej gościł nas już po raz drugi, ponad połowa z 27 uczestników uczestniczyła w naszym obozie w lecie 2016 i ponownie wróciła do Żywca na kolejny obóz. Kadra Politechniki Krakowskiej pojawiła się w niezmienionym składzie, podczas gdy nasza kadra została poszerzona o trenera na co dzień nie pracującego w naszej szkole. Nowy Trener Piotr Jawor szybko pokazał dzieciom, że treningi nie będą łatwe, zyskując sobie, o dziwo ;), przy okazji dużo sympatii u naszych podopiecznych. Pozostali członkowie kadry jechali z nami po raz drugi.

Zgrana, przetarta w bojach kadra gwarancją udanego wypoczynku, przy organizacji pracowali:

Łukasz Bochenek – trener tenisa, kierownik obozu
Arkadiusz Janusz – trener tenisa, wychowawca
Agnieszka Szewczyk – wychowawca grupy dziewcząt
Piotr Jawor – trener tenisa, wychowawca
Marcin Laskowski – trener żeglarstwa, wychowawca
Arkadiusz Jodłowski – trener żeglarstwa, wychowawca

 

 

Dzięki bardzo szerokiej kadrze (6 osób na 27 uczestników) byliśmy w stanie zorganizować ciekawy obóz, z którego wróciliśmy bez żadnych negatywnych zdarzeń, wypadków czy wpadek organizacyjnych. Pogoda tym razem dopisała! W miejsce dwóch wycieczek do miejscowego Aquaparku (przewidzianych na dni deszczowe) popłynęliśmy łódkami na otwarty basen na drugą stronę jeziora. Podczas wycieczki na Górę Żar (wejście, naturalnie, piesze i wcale nie łatwe) i Elektrowni szczytowo-pompowej u jej podnóży towarzyszyło nam pełne słońce i kapitalna widoczność na cały Beskid Śląski.

 

Szkolenie tenisowe odbywało się nieomal bez żadnych zakłóceń, na 3 dni przed wyjazdem pojawił się deszcz. Jedyny deszczowy dzień spędziliśmy na kortach krytych zlokalizowanego w centrum Żywca ośrodka Tenis Park Żywiec.

13 dni intensywnego szkolenia tenisowego zaowocowało dużymi postępami grup początkujących i średniozaawansowanych/młodszych. Dzieci, nawet te początkujące na korcie (z reguły mini-korcie i miękkich piłeczkach), czuły się komfortowo już po pierwszych kilku dniach.

Nasza tenisowa młodzież zaczęła dorastać, mięliśmy trochę więcej pracy wychowawczej, jednak ogółem nie możemy narzekać. Za to tenisowo poszliśmy naprawdę mocno do przodu, szczególnie w relacji rok do roku. Treningi stały na dużo wyższym poziomie, dołożyliśmy dużo elementów ogólnorozwojowych, biegaliśmy wałami jeziora, dla chętnych robiliśmy godzinne treningi jeszcze przed rozruchem i śniadaniem, a chętnych nie brakowało! Pierwszy tydzień zakończyliśmy turniejem, który w randze naszego obozu stał na drugim miejscu i miał nas przygotować do turnieju na zakończenie. Zwyciężył Michał Zadęcki po finale z Kubą Wartnikiem.

 

Turniej na zakończenie obozu zagraliśmy w 4 kategoriach, nasza tablica informacyjna w całości zamieniła się w turniejową rozpiskę!

W najmłodszej kategorii wygrały wszystkie najmłodsze obozowiczki:  Martynka Ufniarz, Sonia Le, Maja Zadęcka, Łucja Górecka.

Kategoria wyżej to I miejsce Oskara Zamolskiego, II Antka Niemczyka, III Filipa Turka

Grupa zaawansowana: I Kuba Rozmus, II Michał Konieczny, III Filip Niemczyk

Grupa Pro: I Szymon Kot, II Tosia Poręba, III Michał Zadęcki, IV Oliwier Górecki

Do Żywca wracamy już za rok! Termin następnego obozu: 9-21 lipiec 2019