Turniej w Żywcu 16.07.2016 – podsumowanie

Trzeci poważny turniej w naszej szkole tenisa rozegraliśmy na obozie tenisowo-żeglarskim w Żywcu, 16.07.2017 roku.

MINI TENIS

Turniej rozegrany został na siatkach do mini tenisa, na mniejszym od standardowych korcie tenisowym.

W grupie najmłodszej triumfowała Zuza Sokołowska, wyróżniona została Maja Zadęcka, nasza Najmłodsza Obozowiczka 😉

W grupie średniej wygrał Jacek Piątek, który uporał się z uznawanym za faworyta Dawidem Sokołowskim.

TURNIEJ NA PEŁNYM KORCIE

Turniej na pełnym korcie z udziałem najstarszych zawodników okazał się bardzo wyrównany. Sypnęło również (po raz pierwszy w naszych turniejach) niespodziankami:

Z turniejem w pierwszej rundzie pożegnał się Szymon Kot (zwycięzca I turnieju, i finalista II). W półfinale odpadł Michał Zadęcki (finalista I Turnieju, zwycięzca II turnieju). Szybko odpadł Kuba Wartnik (trzeci w dwóch pierwszych turniejach).

Wygrał Dawid Czowicki przed Dawidem Dąbrowskim. Chłopcy zagrali bardzo dobry, wyrównany mecz w finale. Dawid Czowicki wygrał już w pierwszym starcie w naszych turniejach. Dawid Dąbrowski po dwóch zwycięstwach w grupie pomarańczowej zanotował fantastyczny debiut w najstarszej grupie.

Z uwagi na nadciągającą znad jeziora czarną, deszczową chmurę zrezygnowaliśmy z rozgrywania meczu o 3 miejsce. Zakończyliśmy klasycznie jak w profesjonalnym tenisie – z dwoma półfinalistami, bez trzeciego miejsca.

W półfinałach odpadli: Zosia Wójcik (pierwszy tak udany start w naszych zawodach) oraz wspomniany wcześniej Michał Zadęcki.