Turniej mini tenisa 3.04.2016 – podsumowanie

Turniej odbył się na Kortach Wola Sport, przy ulicy Koło Strzelnicy 5. Do naszej dyspozycji mieliśmy 4 korty tenisowe. 35 Młodych Zawodników podzieliliśmy, ze względu na wiek oraz tenisowe umiejętności, na 3 kategorie wiekowe.

KATEGORIA ZIELONA (12-16 lat)

W kategorii zielonej (grupa najstarsza 12-16 lat), młodzież rywalizowała na połówce kortu, na piłkach z zieloną kropką. W turnieju wzięło udział 9 zawodników i zawodniczek podzielonych na 2 grupy. Po zakończeniu rywalizacji w grupach rozegraliśmy mecze o 3 miejsce (zawodnicy, którzy zajęli odpowiednio drugie miejsca w swoich grupach) oraz FINAŁ (zwycięzcy grup).

Miejsce 1: Szymon Kot (awans do finału)
Miejsce 2: Kuba Wartnik (mecz o 3 miejsce)

6. Oliwier Górecki – Michał Zadęcki: 1-2

Miejsce 1: Michał Zadęcki (awans do finału)
Miejsce 2: Oliwier Górecki (mecz o 2 miejsce)

Mecz o 3 miejsce: Jakub Wartnik – Oliwier Górecki: 2-0
Finał: Szymon Kot – Michał Zadęcki: 2-1

Zwycięzca – Szymon Kot – zaprezentował najmocniejszy tenis, najbardziej efektywną bronią Szymona okazał się pierwszy serwis, z którego posłał nie jednego asa serwisowego. Faworyt stracił seta dopiero w finale. Szymon, gratulacje!

II Miejsce – Michał Zadęcki – gratulujemy postawy w finale. Po przegranym pierwszym secie Michał mądrze zmienił taktykę, odrobił stratę seta, do triumfu niestety trochę zabrakło. Brawa za dobry trzy-setowy finał.

III Miejsce – Jakub Wartnik – najmłodszy uczestnik rywalizacji w grupie zielonej zameldował się na podium! Mecz o 3 miejsce Kuba przechylił na swoją korzyść top spinowym backhandem.

IV Miejsce – Oliwier Górecki – w meczu o pierwsze miejsce w swojej grupie Oliwier przegrał z Michałem jednym punktem. W meczu o 3 miejsce też odrobinę zabrakło. Już niedługo szansa do rewanżu 😉

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

KATEGORIA POMARAŃCZOWA (8-12 lat)

W kategorii pomarańczowej wzięło udział 12 zawodników podzielonych na 2 grupy (pechowa 13 zawodniczka nie dojechała z przyczyn osobistych – stąd nierówny podział grup). Młodzi Tenisiści w wieku 8-12 lat rywalizowali na 3/4 kortu, na piłkach pomarańczowych. To w tej kategorii wiekowej spodziewaliśmy się największych emocji. Nie zawiedliśmy się, było wszystko: hektolitry wylanego na korcie potu, radość, łzy, pierwsze w życiu wygrane punkty, sety, mecze, nagroda Fair Play, ciężko wywalczone miejsca medalowe.

21. Jacek Piątek – Bartek Filip: 0-2

Po rozegraniu wszystkich meczów grupowych Staś Kiepura i Bartek Filip zgromadzili identyczną liczbę zwycięstw. O zwycięstwie w grupie zadecydował, zgodnie z regulaminem turnieju, dodatkowy set rozegrany między chłopcami. W nim górą okazał się Staś Kiepura, który awansował do finału. Pomimo bardzo dobrego startu Bartek musiał zadowolić się 2 miejscem w grupie.

Miejsce 1: Stanisław Kiepura (awans do finału)
Miejsce 2: Bartłomiej Filip (mecz o 3 miejsce)

Najliczniejsza grupa okazała się zarazem najbardziej wyrównana. Na brawa zasłużyli wszyscy zawodnicy: Ola Wałkowicz, Mikołaj Woźniak, Jacek Piątek, Filip Niemczyk oraz Ksawery Radziwiłowicz.

Do Ksawerego, który tego dnia rozegrał dużo długich, ciężkich trzy-setowych pojedynków powędrował Puchar za Postawę Fair Play.

10. Miłosz Gumuła – Patryk Pastuszko: 0-2

Grupa okazała się niezwykle wyrównana. Trójka zawodników zajęła ex aequo 3 miejsce. Nie ma to jak jedno, wielkie, duże podium 😉

Mecz o 3 miejsce nie odbył się. Walkowerem wygrał Patryk Pastuszko
Finał: Dawid Dąbrowski – Stanisław Kiepura: 2-1

I miejsce – Dawid Dąbrowski, jak to ma w zwyczaju, nie odpuścił żadnej piłki, wygrał bardzo dobry finał ze Stasiem. Brawo!

II miejsce – Stanisław Kiepura – rozegrał super zawody, porażka z 2 lata starszym Dawidem żadnej ujmy nie przynosi.

III miejsce – Patryk Pastuszko, wygrana walkowerem

IV miejsce – Bartek po przegranym meczu o zwycięstwo w grupie stwierdził, że mecz o 3 miejsce go nie interesuje, przyjechał wygrać turniej. Z jednej strony brawo za ambitne podejście do zawodów, z drugiej namawiamy Bartka do postawy fair-play. Nie każdy mecz w turnieju trzeba wygrać, na pewno każdy trzeba rozegrać z pełnym zaangażowaniem.

Nagroda Fair-Play – Ksawery Radziwiłowicz

Wszystkie puchary w tej kategorii (miejsca 1-3, Fair Play) trafiły do rąk zawodników grających w jednej grupie. Chłopcy (nie trenujący wcale najdłużej) walczyli o każdą piłkę na treningach przygotowujących ich do turnieju. Opłaciło się.

Brawa dla całej trzynastki (wiemy że Zosia bardzo chciała być na Turnieju)!

KATEGORIA CZERWONA (4-7 lat)

Najliczniejsza, 13 najmłodszych zawodników i zawodniczek (w wieku 4-7 lat). Tu nie dzieliliśmy się na żadne grupy, nie walczyliśmy „na noże”. Chodziło nam o dobrą zabawę. Gry i zabawy na korcie były jednak poważne, nie zauważyliśmy ani jednego niezaangażowanego zawodnika. Po dwóch godzinach gier i zabaw Trenerzy postanowili nagrodzić wszystkich Uczestników pamiątkowymi medalami. Usłyszeliśmy też, że było „cool”.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom:

Grupa Aviva – pomoc w organizacji turnieju, szczególne podziękowania dla Patrycji Ufniarz.
H M Grupa – dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju.
Firma ATPO – dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju.