V Turniej Tenisa Szkoły Protenis Kraków – 05.03.2017 – podsumowanie

Turniej odbył się na Kortach Wola Sport, przy ulicy Koło Strzelnicy 5. Do naszej dyspozycji mieliśmy 4 korty tenisowe.

KATEGORIA ZIELONA (12-16 lat)

Rywalizacja toczyła się na pełnym korcie. W turnieju udział wzięło ośmioro zawodników, podzielonych na dwie grupy. Cztery najlepsze osoby z obu grup awansowały do półfinałów. Dalej graliśmy o miejsca 1-4.

WYNIKI, GRUPA ZIELONA

I MIEJSCE: Szymon Kot

II MIEJSCE: Kuba Wartnik

III MIEJSCE: Sonia Szczepanik

IV MIEJSCE: Dawid Dąbrowski

W finale Kubie nie udało się jeszcze „ugryźć” starszego i bardziej doświadczonego Szymona. Dystans jednak maleje, a Kubie udało się tym razem zmienić taktykę po pierwszym secie. Zmiana strategii po pierwszym, przegranym secie może i nie przyniosła rezultatu, ale zasługuje na pochwałę. Dobry finał Panowie!

Sonia udanie zrewanżowała się Dawidowi za porażkę w fazie grupowej. Wskoczyła na podium już w drugim granym u nas turnieju. Dawid, po awansie z grupy pomarańczowej pokazał, że będzie się liczył w startach w wyższej kategorii wiekowej.

KATEGORIA POMARAŃCZOWA (8-12 lat)

GRUPA POMARAŃCZOWA  I: ŚREDNIO-ZAAWANSOWANA

Chłopcy rywalizowali na gąbkach, był to dla nich pierwszy pełny turniej, rozegrany na  „gąbkach”. Mecze były wyrównane, zawodnicy rywalizowali w duchu FAIR PLAY. Wszystkim gratulujemy dobrego przetarcia przed dołączeniem do grupy pomarańczowej.

GRUPA POMARANCZOWA I - WYNIKI, PODSUMOWANIE

I MIEJSCE: Grześ Grodecki

II MIEJSCE: Jaś Krajewski

III MIEJSCE: Igor Szczepanowicz

IV MIEJSCE: Adaś Krajewski

GRUPA POMARAŃCZOWA II ZAAWANSOWANA

Grupa bardzo doświadczona, składająca się z zaprawionych w bojach zawodników. Po trzech godzinach gry wyłoniliśmy podium w składzie:

GRUPA POMARAŃCZOWA II – WYNIKI, PODSUMOWANIE

I MIEJSCE: Patryk Pastuszko

II MIEJSCE: Filip  Niemczyk

III MIEJSCE: Oliwia Kasprzyk

Z bardzo dobrej strony pokazali się Antek Niemczyk oraz Ksawery Radziwiłowicz. Gratulujemy wszystkim sportowej rywalizacji i postawy fair-play.

KATEGORIA CZERWONA (4-7 lat)

Najmłodsze dzieci, jak zawsze bawiły się na korcie tenisowym z Trenerami Krzyśkiem oraz Arkiem. Dla starszej części  grupy zorganizowaliśmy mini turniej tenisa, w którym uczestniczyli: Bracia Jasiek i Filip Turek, Emil Rewieński oraz Trener Krzysiek. Nie zabrakło emocji, Trener Krzysiek musiał się nabiegać. Poziom rywalizacji oceniamy wysoko, wszyscy uczestnicy zasłużyli na zwycięstwo.